Back to All Events

ELIŠKA HAMAJDOVÁ


 

11. února 2014 od 18:00 - 13. prosince 2014 do 0:00 · Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Elišky Hamajdové, která se uskuteční v neděli 2.11 od 17 hodin.

ELIŠKA HAMAJDOVÁ

 Na výstavě můžete vidět výběr akrylových obrazů Elišky Hamajdové z roku 2012 až po současnost. Všechny obrazy jsou velice úzce spjaty s osobním životem autorky, jsou jím buď inspirované či to jsou reálně-symbolické studie jejího prostředí. 

Nejstarší obrazy z roku 2012 jsou malované podle starých rodinných fotografií. "Snažila jsem se při jejich malování vrátit do dob dětství mých rodičů a prarodičů. Vžít se do atmosféry zachycené na fotografiích. Na největším obraze je můj pradědeček František Rektor ve škole na Volyni v roce 1912. Při pohledu na děti na fotografii mi přišlo, jakoby měly svůj těžký osud už dávno předem vepsaný ve tvářích." 

Na obrazech, co následovaly, jsem se zaměřila na současný život s přáteli, s kamarády venku u ohně či na oblíbený studentský klub. 

Z prvních měsíců roku 2014 pocházejí studie pokoje. Obraz “Můj pokoj v Liberci” a “Pradědova komoda”. 

Nejnovější obrazy jsou už velice pocitové a často inspirované nějakým intimním prožitkem spojeným s poslechem hudby. Většinu z těchto obrazů lze věšet i vzhůru nohama, jsou úmyslně oboustranné. 

Eliška Hamajdová (1991 v Benešově) v současné době studuje na Technické univerzitě v Liberci Fakultu umění a architektury, obor Environmental Design u Prof.Dr.Ing.arch.Bořka Šípka. 

Earlier Event: June 15
LENKA HUSÁRKOVÁ / NÁDECH