Back to All Events

JAN HARANT / BAREVNÝ RÁNA


 

29. ledna 2014 od 18:00 - 9. března 2014 do 0:00 · Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy převážně kreseb Jana Haranta, která se uskuteční ve středu 29. ledna od 18 hodin. Výstava potrvá do 9. března 2014.

JAN HARANT / BAREVNÝ RÁNA


Celé mé přesvědčení o tom že žijeme na planetě ve vesmíru, dovršil fakt a situace, když jsem stál na Ještědu nad Libercem, odkud také pocházím, a ten fakt byl takový, že při západu slunce a při pohledu na krajinu, kde jsem nerozeznával z těch 1080 metrů nad mořem detaily, se to slilo jako celek a vytvořilo dokonalý plastický reliéf, až jsem si řekl, sem se narodil vlastně na svobodném místě. 
Jenže to pak úplně neplatilo např. při šichtě v Baumaxu, kde jsem pracoval rok a půl, pak sem se rozhodl, že utírání regálů nemá moc smysl, tak jsem se hlásil na Akademii Výtvarných Umění, kde momentálně studuji čtvrtým rokem. Impulz, který mě vedl k tomu, proč vlastně maluju krajinu planety v podobě doků Holešovických či Ranní nástup dlouho dospělých lidí naštvaných k nerozeznání, oproti tomu když sedí při chvilce volna v bistru na parkovišti, byl takový vlastně prostý, a ten je, zachytit určitou myšlenku v co nejupřímnějším intenzivním nádechu, hozenou do propasti něhy. 
Abych byl upřímný, tak další věcí, kterou chci do obrazů dostat je ta, že při každém výstupu na vycházku z psychiatrického areálu, jsem věděl, že svoboda je věc, kterou vám nemá nikdo právo brát, a tím bych uzavřel tento krátký text k výstavě s názvem „Barevný rána“.

Earlier Event: September 21
MARTIN SALAJKA / GRAFIKY
Later Event: June 15
LENKA HUSÁRKOVÁ / NÁDECH