Back to All Events

Tereza Dvořáková a Klára Boudová / CON SERVANT


 

5. května 2013 od 18:00 - 15. června 2013 do 0:00 · Srdečně vás zveme na společnou výstavu grafik a obrazů studentek Vyšší odborné školy Václava Hollara Terezy Dvořákové a Kláry Boudové, která se v Cafe DECADA uskuteční od 5. května do 15. června 2013.

 

Napadlo vás někdy, jaký by byl život, jenž se zastavil v přítomnosti a nechal se uzavřít v aktuálním stavu? Někdo touží po stálé kráse, lásce, přátelství, úspěchu nebo naložených okurkách… Může to zajít tak daleko, že chcete mít vše natrvalo. Jenže je tu jeden háček, změna je životu rovna a strnulost vede do … Je jen na nás, zda se staneme sluhy konzervace nebo přijmeme svoje strachy a nahradíme je odvahou měnit zaběhnuté avšak nefunkční v nás samých. 
 

Tereza Dvořáková

Už od raného věku se v Terezce Dvořákové objevovaly jiskřičky výtvarného talentu a touha po sebevyjádření. Tyto malé jiskřičky jí dovedly až ke studiu na SUPŠ, kde strávila překrásné čtyři roky na oboru scénografie. Nyní studuje prvním rokem na VOŠ Hollarka obor Kresba a ilustrace v mediích. Ve své tvorbě hledá možnosti vyjádření především kresbou v různých podobách i ve spojení s jinými materiály. Klade stejné nároky na technickou i výtvarnou stránku. Velmi často vkládá do svých prací zvířata, využívá přechodů těl ve věc a změny času.

Obrazy jsou osobními deníky, v nichž kontinuálně mapuji určité fáze. Jsou kontemplací o lidských vztazích, o nesplněných přáních, o prosbách a vzpomínkách, v neposlední řadě i o smrti. Horror vacui, pomyslné zaplňování prostoru v obraze, chápu jako prostředek, díky kterému vzniká příběh. Samotná definice je současně i interpretací strachu ze zániku a prázdnoty, která se stále více stává aktuálním tématem mé práce. 

http://terraz-raz.blogspot.cz/ 
 

Klára BoudováKdyž jsem se v pěti rozhodovala co dál, propiska pro mě byla jasná volba. Jasně, člověk se musí otáčet, ale já věřím, že když děláte, co vás baví, oceníte to. Hezky voní, propiska i terpentýn. 

http://klarabou.blogspot.cz/ 

Earlier Event: April 24
KATEŘINA BARABÁŠOVÁ / HORROR VACUI
Later Event: August 11
VALERIE SUCHÁNOVÁ / Z OKNA