Back to All Events

MARIANA JŮDOVÁ / BOTANIKA


 

31. srpna 2012 od 18:00 - 6. října 2012 do 0:00 · Srdečně Vás zveme na výstavu Mariany Jůdové BOTANIKA, která v prostorách Cafe Decada probíhá od 31. srpna do 7. října 2012. Výstava představuje průřez tvorbou umělkyně a absolventky pražské AVU za posledních 5 let.

MARIANA JŮDOVÁ / BOTANIKA


Botanika neboli rostlinopis je přírodní věda spadající do velkého okruhu věd biologických. Zkoumá tu část přírody, kterou označujeme termínem flóra, tedy rostliny a vše, co s nimi souvisí. 

Výstava Botanika v Cafe Decada představuje průřez tvorbou Mariany Jůdové za posledních 5 let, která se tématu rostlin dotýká. Nalezneme zde například z květů vystavěné industriální krajiny, nebo květinové zahrádky složené ze zbraní. 
Mariana Jůdová absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze. Její tvorba je inspirována nejrůznějšími symboly popkultury a novými technologiemi. Ve svých tištěných obrazech se zdánlivou lehkostí kombinuje různé hračky, nápisy, květiny, zbraně, planety atp. v estetických kombinacích, které teprve při druhém pohledu dešifrujeme. Ze zbraní je vytvořena designová zahrádka, z hraček lebka, z květin naopak zbraně a z virů dopravní značky. Jako by někdo uklízel internetový odpad a vytvářel z něj pořádkumilovný kaleidoskop. Mariana Jůdová vědomě pracuje s podprahovými účinky reklam a do bezproblémových líbivých nabídek vkládá hrůzná poselství. 

Earlier Event: June 28
MARIE VRÁNOVÁ / PŘEDZVĚST
Later Event: October 7
TOMÁŠ HONZ / PLEIN AIR