Back to All Events

LENKA ŠTĚDROVÁ / VÝSTAVA OBRAZŮ A KOLÁŽÍ


 

25. března 2012 od 18:00 - 29. dubna 2012 do 23:00 · Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy obrazů a koláží mladé autorky Lenky Štědrové, která se koná 25. března 2012 od 18 hodin. Jako kulturní zpestření zahraje Marcela Štědrová na klarinet. Výstava potrvá do 29. dubna 2012.

LENKA ŠTĚDROVÁ / VÝSTAVA OBRAZŮ A KOLÁŽÍ

 

Umělkyně na výstavě představí zejména svou nejaktuálnější tvorbu, ve které se projevuje kombinace akrylových maleb a koláží. V dílech se objevují prvky street artu, graffity a „outsiders artu“. 

Souborem holčiček bez hlavy se výtvarnice pokouší vyjádřit pocity mladé generace, která se začíná stavět na vlastní nohy - křehkou hranici přechodu z dětství do dospělosti. Na tento cyklus navazuje souborem Snových strážců, kde naopak poukazuje na důležitou povahu lidské fantazie, která může sahat až nad hranice všech možností. Na výstavě je dále možné shlédnout sérii drobných koláží, inspirujících se hektickou stránkou nočního života a ukázky akrylových maleb na plátně inspirované popartem. 

Lenka Štědrová se narodila v roce 1988 v Kutné Hoře a dětství prožila na Sázavě. Vystudovala malbu na střední uměleckoprůmyslové školu v Praze na Žižkově a poté navázala bakalářským studiem Dějin umění na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Nyní žije v Praze a aktivně se věnuje výtvarné tvorbě. Ráda využívá techniku koláže, díky které může „pozměňovat realitu podle svých představ“.

Earlier Event: February 19
MATÚŠ STENKO / SWEET HOME
Later Event: May 13
MARTIN KVĚT / SMÍŠENÉ POCITY