Back to All Events

TOMÁŠ HONZ / PLEIN AIR


 

7. října 2012 od 19:00 - 18. listopadu 2012 do 0:00 · Srdečně Vás zveme na výstavu Tomáše Honze PLEIN AIR, která v prostorách Cafe Decada probíhá od 7. října do 18. listopadu 2012. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 11. října od 19 hodin.

TOMÁŠ HONZ / PLEIN AIR
Výraz Plein air pochází z francouzštiny a znamená "pod otevřenou oblohou". Běžně se jím označuje praktika malování venku, přímo podle předlohy. Tato technika, přestože v umění dlouhou dobu hrála důležitou roli, v naší zemi již téměř vymizela. Tomáš Honz to chce změnit a dokázat, že obraz namalovaný pod širým nebem je zásadní a nenahraditelnou zkušeností, jak pro umělce, tak pro diváka. Pravda je totiž ukrytá v přírodě. 
Tomáš Honz je mladý student AVU. Dva roky se vzdělával v aterliéru Grafika 1 Jiřího Lindovského, poslední rok pak strávil v ateliéru klasické malby Zdeňka Berana. Tam se také naplno začal věnovat malování. 
V minulosti byl Tomáš profesionálním ilustrátorem. Navzdory svému věku pracoval pro mnoho významných klientů ve videoherním a zvláště pak filmovém průmyslu. Časem mu však začala chybět svoboda nezávislého umělce. Proto se obrátil k tradiční malbě a otevřel se fascinujícímu světu kolem nás. Zajímají ho barvy, tvary, světlo – vše co příroda dokáže nabídnout. Snaží se navázat na odkaz velkých krajinářů 19. a 20. a zasadit ho do kontextu dnešní doby. Jeho portfolio se skládá jak z obrazů namalovaných čistě v plenéru, tak kompozic dokončených v ateliéru. 

Earlier Event: August 31
MARIANA JŮDOVÁ / BOTANIKA
Later Event: November 19
MARCELA ŠTĚDROVÁ / LINORYTY