Back to All Events

Nová značka netradiční módy BEAUX {bó} představí na výstavě participujících umělců první dvě kolekce


 

18. srpna 2011 od 19:00 - 31. prosince 2011 · Vernisáž společné výstavy obrazů Jakuba Janovského a Lídy Smejkalové ve čtvrtek 18. srpna v cafe galerii Decada uvede nový módní label BEAUX {bó}, který propojí výtvarné umění se street wearem. Na vernisáži bude možné zakoupit produkty prvních dvou autorských kolekcí Kolo kolo mlýnský a Stavění vzdušných zámků s 10% slevou.

 

BEAUX {bó} přichází na český trh s nezávislou módní tvorbou s cílem nabourat vžité představy o „triku s potiskem“. Transformací výtvarných děl z pláten, grafik a zdí na oblečení kvalitních střihů a materiálů vznikají za aktivní účasti umělců ucelené autorské kolekce, každý měsíc nová.


 

Kolekce Jakuba a Lídy se vzájemně obsahově doplňují, to samé slibuje také společná výstava. Lída ve svých dílech upřednostňuje barevně líbivou estetiku, idealismus a fantasii před nelítostnou realitou, emoce zde ilustrují ženské postavy, vzory a detaily oděvu. Jakubovy impulzivní kresby naproti tomu odrážejí skutečnosti které proběhly, vlastní vzpomínky a zkušenosti jsou transformované do pochmurné skutečnosti, se kterými ale není nemožné se ztotožnit.


 

Ze zdi na triko

 

Jedním z použitých motivů pro Jakubovu kolekci se stala nástěnná kresba, která vznikla při příležitosti výstavy Ontogenie v tovární hale brněnské Zbrojovky na podzim roku 2010. Námětem kresby je panenka (bezděčně pojmenovaná Cher - ironie k populární zpěvačce), která tu zastupuje určitou lidskou krutost co v sobě hlavně malé děti mají ve vztahu k předmětům a často i živým bytostem (viz. medvídek). Přenosem na triko neztratil motiv na své autenticitě - i díky sítotiskové metodě, která umožňuje přenést na textil i nejjemnější detaily kresby.

Earlier Event: June 20
V PASTI SLASTI / TEREZA STRNAD
Later Event: February 19
MATÚŠ STENKO / SWEET HOME