Back to All Events

Výstava fotografií / Kuba třikrát jinak


 

3. května 2010 od 19:00 - 31. května 2010 · Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy fotografií z Kuby spojenou s besedou o Kubě, která se uskuteční v pondělí 3. května od 19 hodin v galerii Decada. Na výstavě budou představeny necenzurované fotografie kubánských dětí odhalující jejich svět, dále fotky od Hynka Glose, který za černobílými fotografiemi vyjadřuje i kus svého údivu nad tím, co je všechno možné a fotografie okouzleného cestovatele Carla Vivariho, který vnímá především krásy a absurdnost místních výjevů. Součástí vernisáže bude beseda o situaci na Kubě s představiteli Institutu Pontes, který je pořadatelem výstavy. Výstava je benefiční. Snažíme se jejím prostřednictvím nejen rozšiřovat povědomí o situaci na Kubě, ale také získat prostředky na nákup knih, výtvarných potřeb, léků atd. a odvézt je na Kubu.

V rámci výstavy proběhne promítání dvou filmů:
Neděle 16.5. (18:00) Buena vista social club
Neděle 30.5. (18:00) dokument Pod Kubánským nebem
spojené s besedou s cestovatelem na Kubu o současné situaci na ostrově.

 

Kuba třikrát jinak - výstava fotografií institutu Pontes

Autoři fotografií: 
Kubánské děti: Na výstavě budou představeny necenzurované fotografie kubánských dětí, které vznikly zcela unikátním způsobem. Naši cestovatelé rozdali místním dětem fotoaparáty na jedno použití a nechali je pak několik týdnů běhat po tom jejich světě a fotit. Pak fotoaparáty vybrali a fotografie dovezli až na tuto výstavu. K doplnění představíme i fotografie Hynka Glose, který za černobílými fotografiemi vyjadřuje i kus svého údivu nad tím, co je všechno možné. A fotografie okouzleného cestovatele Carla Vivariho, který vnímá především krásy a absurdnost místních výjevů.

Proč výstava o Kubě?
Cílem výstavy je oslovit turisty a cestovatele a připomenout jim, že každý může něco udělat. Domníváme se, že prostá solidarita vyjádřená ochotou dovézt někomu, kdo nemá a potřebuje to, co potřebuje, zkrátka patří k našemu lidství. Vždyť to není tak dávno, kdy i my jsme byli vděční za podporu ze zahraničí… V jednom malém kubánském městě stál pán u okna svého domku a nešťastně se díval na ulici plnou turistů. Nevěřícně kroutil hlavou a říkal: „Proč oni sem jezdí jen tak, s prázdnou? Co by jim to udělalo vzít s sebou knížku nebo film? Kubánci nejsou negramotní, umí číst a umí o věcech přemýšlet. Ať turisti ty knihy prostě někde nechají ležet, oni už si s nimi Kubánci poradí.

Možností je hned několik: 
Poslat příspěvek na sbírkové konto Institutu PONTES 231194674/0300. Z darů budou nakoupeny laptopy, knihy, hudební nástroje, učebnice, léky a další věci, které budou dovezeny na ostrov. Všechny výše zmíněné věci je možno darovat i v naturáliích, o dovoz na ostrov se postaráme už my. Až pojedete na ostrov na dovolenou, můžete vzít do kufru nějakou knihu ve španělštině nebo můžete dát alespoň vědět těm, kteří tam jedou.

Institut PONTES, o.s. Kokořínská 556, Prague 8 - Ďáblice, e-mail: institut.pontes@gmail.com číslo účtu: 231194674/0300

Earlier Event: March 18
Martina Chloupa / Něco mezi