Back to All Events

Martina Chloupa / Něco mezi


 

18. března 2010 od 19:00 - 30. dubna 2010 · Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy „Něco mezi“ umělkyně Martiny Chloupy. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 18. března od 19 hodin v galerii Decada. Výstavu je pak možné shlédnout do 1. května 2010.

Něco mezi

Martina Chloupa (*1976) je malířka a sochařka, absolventka Akademie výtvarných umění v Praze. Je zastoupena v Národní galerii v Praze a soukromých sbírkách. Vystavuje v České republice a v zahraničí, bydlí a pracuje v Praze.

Malířka a sochařka Martina Chloupa patří k nastupující mladé generaci současných výtvarných umělců. Její vyjadřovací prostředky odpovídají „intermediálním“ požadavkům doby a mají tak široký záběr od malby přes fotografii až po trojrozměrný objekt z mnohdy neklasických materiálů, jakým je třeba latexová guma.

Těžiště tvorby Martiny Chloupy přesto spočívá ve své podstatě v stále tradiční, expresivní výrazové malbě. S mírou expresivity jde u Chloupy ruku v ruce jí odpovídající sdělení, jehož obsahem jsou vztahy, jejich samotná existence, přitakání, popření či pouhé konstatování, z různých perspektiv a skrze různé představitele. Od těchto momentů se odvíjí její malířský zájem o figuru, lidskou a nebo zvířecí, a o její existenci spíš než o samotný příběh.

Obdobně se ve své tvorbě zajímá i o krajinu, která se stává tlumočnicí obecnějšího tématu. Jako si vybírá ze setkání se zvířecími bytostmi třeba konkrétního psa a kočku z cyklu Společníci, vybírá i z krajiny určité výseky, a skrze ně tlumočí svá od konkrétní situace se odvíjející a mnohdy nakonec odvislá a šíře platná sdělení.