LOST & FOUND
Feb
13
to Apr 16

LOST & FOUND

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy fotografií a koláží, které vznikly ze 100 let starých negativů - ztracených a znovu nalezených. Přijďte s námi oslavit pomíjivost života!

Fotky ze ztracených, sto let starých negativů jsou jasným originálem. Jestli někdy existovaly v pozitivu, tak právě před sto lety. Nalezeny a doplněny o nové významy mohou být dobrým interiérovým doplňkem. Výstava bude prodejní!

View Event →
Veronika Holúsková
Jun
7
to Jun 26

Veronika Holúsková

Absolvovala na VOŠ grafické Hellichově v Praze, obor knižní grafika a teď studuje 2. rokem výtvarnou výchovu na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Ve volném čase se věnuje převážně kresbě a fotografii a jednou z jejích vedlejších vášní je i klasická grafika. „Vystavené kresby, jsou inspirované mořským světem, jeho faunou a Horou. Některé vychází z mytologických témat a některé zobrazují mé vnitřní obavy z budoucnosti a světa v ní." 

View Event →
TEREZA ZICHOVÁ A IVANA MRÁZKOVÁ
Apr
26
to Jun 7

TEREZA ZICHOVÁ A IVANA MRÁZKOVÁ

Další výstavou pokračujeme v představování začínajících umělců Akademie výtvarných umění v Praze.

Výstava je pojata jako spontální akce dvou studentek 1.ročníku malby u Prof. Michaela Rittsteina. Tereza s Ivanou zde představují svoji tvorbu vznikající v předchozím 1. semestru na akademii, kde se teprve rozkoukávají a začínají hledat svůj osobitý projev k zachycování jejich vidění světa.

View Event →
LEOŠ SUCHAN
Mar
22
to Apr 19

LEOŠ SUCHAN

Leoš Suchan je mladý a velmi nadaný student Akademie výtvarných umění v Praze. Bravůrně zvládá jak realistickou, tak abstraktní malbu i jejich vzájemné propojování. V současné době studuje malbu v atelieru prof. Michaela Rittsteina na pražské AVU. 

*1989, Tábor

Vzdělání:

2011 - Akademie výtvarných umění v Praze, Ateliér malířství (Prof. Zdeněk Beran, Prof. Michael Rittstein)

2010 - 2011 Fakulta výtvarných umění VUT v Brně, Ateliér malířství (Doc. MgA. Petr Kvíčala, MgA. Milan Houser)

www.leossuchan.com

V případě zájmu o některý obraz kontaktujte 774 334 154

View Event →
Kateřina Brabcová / Barevné omalovánky II.
Feb
8
to Mar 22

Kateřina Brabcová / Barevné omalovánky II.

Galerie Cafe DECADA představuje - Kateřina Brabcová / Barevné omalovánky II.

Kateřina je programátorka, která nikdy nestudovala umělecký obor. Malování se však věnuje již od roku 1970.

Tato výstava je zaměřena na sbírku menších formátů z let 2002-2014. Většina děl je kreslena pomocí gelových tužek.

Pro srovnání jsou oproti baru čtyři obrázky z let 1974-1976.

Kateřina měla první výstavu u nás v Galerii Cafe DECADA čtyři roky zpátky, kdy jsme prezentovali její velké formáty.

Nikde jinde Kateřina nevystavuje, proto doporučujeme využít této možnosti a projít si celou výstavu.

View Event →
ELIŠKA HAMAJDOVÁ
Nov
2
to Dec 13

ELIŠKA HAMAJDOVÁ

 

11. února 2014 od 18:00 - 13. prosince 2014 do 0:00 · Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Elišky Hamajdové, která se uskuteční v neděli 2.11 od 17 hodin.

ELIŠKA HAMAJDOVÁ

 Na výstavě můžete vidět výběr akrylových obrazů Elišky Hamajdové z roku 2012 až po současnost. Všechny obrazy jsou velice úzce spjaty s osobním životem autorky, jsou jím buď inspirované či to jsou reálně-symbolické studie jejího prostředí. 

Nejstarší obrazy z roku 2012 jsou malované podle starých rodinných fotografií. "Snažila jsem se při jejich malování vrátit do dob dětství mých rodičů a prarodičů. Vžít se do atmosféry zachycené na fotografiích. Na největším obraze je můj pradědeček František Rektor ve škole na Volyni v roce 1912. Při pohledu na děti na fotografii mi přišlo, jakoby měly svůj těžký osud už dávno předem vepsaný ve tvářích." 

Na obrazech, co následovaly, jsem se zaměřila na současný život s přáteli, s kamarády venku u ohně či na oblíbený studentský klub. 

Z prvních měsíců roku 2014 pocházejí studie pokoje. Obraz “Můj pokoj v Liberci” a “Pradědova komoda”. 

Nejnovější obrazy jsou už velice pocitové a často inspirované nějakým intimním prožitkem spojeným s poslechem hudby. Většinu z těchto obrazů lze věšet i vzhůru nohama, jsou úmyslně oboustranné. 

Eliška Hamajdová (1991 v Benešově) v současné době studuje na Technické univerzitě v Liberci Fakultu umění a architektury, obor Environmental Design u Prof.Dr.Ing.arch.Bořka Šípka. 

View Event →
LENKA HUSÁRKOVÁ / NÁDECH
Jun
15
to Jul 27

LENKA HUSÁRKOVÁ / NÁDECH

 

15. června 2014 od 18:00 - 27. července 2014 do 0:00 · Srdečně Vás zveme na výstavu maleb a skleněných objektů umělkyně Lenky Husárkové. Výstava potrvá od 15. června do 27. července 2014.

NÁDECH


Náš život začíná nádechem, vlastně ještě předtím zrychleným dechem našich rodičů... ale jaký bude mít náš život nádech si určujeme sami. Někdy je do modra, jindy zas do růžova, či do zlatova. Jindy se zase máme problém nadechnout, ale poté co překonáme svůj vlastní strach, můžeme vytvořit něco, co bude odrážet naše současné já. Občas potřebujeme nabrat druhý dech, v tomto přehlceném světě povinností a zbytečností. Hledání čerstvého vzduchu zdá se být čím dál tím těžší. Recyklujme svá stará já, aby mohla vzniknout nová. 

Pro umělce je tvorba stejně důležitá jako dýchání. Někdy s nádechem souvisí inspirace, s výdechem odchází hotové dílo. Přestane-li umělec tvořit, jako by přestal dýchat. Životní funkce utichla. 

View Event →
JAN HARANT / BAREVNÝ RÁNA
Jan
29
to Mar 9

JAN HARANT / BAREVNÝ RÁNA

 

29. ledna 2014 od 18:00 - 9. března 2014 do 0:00 · Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy převážně kreseb Jana Haranta, která se uskuteční ve středu 29. ledna od 18 hodin. Výstava potrvá do 9. března 2014.

JAN HARANT / BAREVNÝ RÁNA


Celé mé přesvědčení o tom že žijeme na planetě ve vesmíru, dovršil fakt a situace, když jsem stál na Ještědu nad Libercem, odkud také pocházím, a ten fakt byl takový, že při západu slunce a při pohledu na krajinu, kde jsem nerozeznával z těch 1080 metrů nad mořem detaily, se to slilo jako celek a vytvořilo dokonalý plastický reliéf, až jsem si řekl, sem se narodil vlastně na svobodném místě. 
Jenže to pak úplně neplatilo např. při šichtě v Baumaxu, kde jsem pracoval rok a půl, pak sem se rozhodl, že utírání regálů nemá moc smysl, tak jsem se hlásil na Akademii Výtvarných Umění, kde momentálně studuji čtvrtým rokem. Impulz, který mě vedl k tomu, proč vlastně maluju krajinu planety v podobě doků Holešovických či Ranní nástup dlouho dospělých lidí naštvaných k nerozeznání, oproti tomu když sedí při chvilce volna v bistru na parkovišti, byl takový vlastně prostý, a ten je, zachytit určitou myšlenku v co nejupřímnějším intenzivním nádechu, hozenou do propasti něhy. 
Abych byl upřímný, tak další věcí, kterou chci do obrazů dostat je ta, že při každém výstupu na vycházku z psychiatrického areálu, jsem věděl, že svoboda je věc, kterou vám nemá nikdo právo brát, a tím bych uzavřel tento krátký text k výstavě s názvem „Barevný rána“.

View Event →
MARTIN SALAJKA / GRAFIKY
Sep
21
to Jan 7

MARTIN SALAJKA / GRAFIKY

 Martin Salajka se ve své tvorbě dlouhodobě zabývá tématy a náznaky příběhů, jež nejsou v současném umění příliš hojně zastoupené. Odkazují k tradici romantizujícíhopřístupu k přírodě jako k tajemné síle, která člověka spojuje s přítomností magična a mysticismu, která obnovuje smyslový a pudový vztah k základním živlům. Častými výjevy jsou zvířata jako například sova, vlk, nebo noční motýl, běžně spojovaná se symbolickými významy moudrosti, odvahy, samotářství nebo smrti. Martin tak nemaluje nic, co by nebylo skryto v podvědomí každého jedince. Co je na jeho obrazech odzbrojující, je ona přesvědčivost a bezelstnost, se kterou tak činí. Těžkost, která na nás padá při prvním pohledu na jeho díla, je brzy vystřídána imaginativní kontemplací stojící mimo racionalitu a intelekt. Martinova tvorba představuje druh prostoru za zrcadlem, cestu do podvědomí, při které není čas na sebeklam.

View Event →
VALERIE SUCHÁNOVÁ / Z OKNA
Aug
11
to Sep 21

VALERIE SUCHÁNOVÁ / Z OKNA

 

11. srpna 2013 od 18:00 - 21. září 2013 do 0:00 · Srdečně Vás zveme na výstavu olejomaleb Valerie Suchánové Z OKNA, která potrvá od 11. srpna do 21. září 2013.

 

„Když se podívám z okna, očekávám mnoho. Krajinu, slunce, prostor, oblaka, vodu, vítr, radost i smutek. Chci vnímat v jeden okamžik všechno.“ 

Kompozice Valerie Suchánové stojí spíše mimo současné trendy umění - vykazují ponejvíce vnější podobnost s abstrakcí 50. a 60 let. Na rozdíl zejména od její české podoby však není práce autorky zatížena tmavou těžkostí. Dominující kolorit několika málo čistých barev promlouvá přeze spontaneitu tvoření harmonickým tónem. 

Přes střední a malý formát obrazů se autorka dopracovává velkorysého malířského výrazu, sdělení však spíše komorního a niterného. Klid a usebranost doplňuje místy nádech smutku. I když se autorka pohybuje mimo jasné proudy současné malby, prozrazují její obrazy poučenost vývojem moderního umění. Přes modernistická východiska jde o práci v dobrém slova smyslu tradiční. Harmonie jakožto hledání a nalézání ideálního uspořádání věcí svědčí o snaze o dotyk s nadčasovým a nepomíjivým. Valerie Suchánová, nar. 1974 v Ostravě, žije a pracuje v Praze. Malbu a kresbu studovala soukromě. Ve svých obrazech se věnuje zejména stukturální abstrakci. Výstava představuje tvorbu autorky za posledních 5 let.

View Event →
Tereza Dvořáková a Klára Boudová / CON SERVANT
May
5
to Jun 15

Tereza Dvořáková a Klára Boudová / CON SERVANT

 

5. května 2013 od 18:00 - 15. června 2013 do 0:00 · Srdečně vás zveme na společnou výstavu grafik a obrazů studentek Vyšší odborné školy Václava Hollara Terezy Dvořákové a Kláry Boudové, která se v Cafe DECADA uskuteční od 5. května do 15. června 2013.

 

Napadlo vás někdy, jaký by byl život, jenž se zastavil v přítomnosti a nechal se uzavřít v aktuálním stavu? Někdo touží po stálé kráse, lásce, přátelství, úspěchu nebo naložených okurkách… Může to zajít tak daleko, že chcete mít vše natrvalo. Jenže je tu jeden háček, změna je životu rovna a strnulost vede do … Je jen na nás, zda se staneme sluhy konzervace nebo přijmeme svoje strachy a nahradíme je odvahou měnit zaběhnuté avšak nefunkční v nás samých. 
 

Tereza Dvořáková

Už od raného věku se v Terezce Dvořákové objevovaly jiskřičky výtvarného talentu a touha po sebevyjádření. Tyto malé jiskřičky jí dovedly až ke studiu na SUPŠ, kde strávila překrásné čtyři roky na oboru scénografie. Nyní studuje prvním rokem na VOŠ Hollarka obor Kresba a ilustrace v mediích. Ve své tvorbě hledá možnosti vyjádření především kresbou v různých podobách i ve spojení s jinými materiály. Klade stejné nároky na technickou i výtvarnou stránku. Velmi často vkládá do svých prací zvířata, využívá přechodů těl ve věc a změny času.

Obrazy jsou osobními deníky, v nichž kontinuálně mapuji určité fáze. Jsou kontemplací o lidských vztazích, o nesplněných přáních, o prosbách a vzpomínkách, v neposlední řadě i o smrti. Horror vacui, pomyslné zaplňování prostoru v obraze, chápu jako prostředek, díky kterému vzniká příběh. Samotná definice je současně i interpretací strachu ze zániku a prázdnoty, která se stále více stává aktuálním tématem mé práce. 

http://terraz-raz.blogspot.cz/ 
 

Klára BoudováKdyž jsem se v pěti rozhodovala co dál, propiska pro mě byla jasná volba. Jasně, člověk se musí otáčet, ale já věřím, že když děláte, co vás baví, oceníte to. Hezky voní, propiska i terpentýn. 

http://klarabou.blogspot.cz/ 

View Event →
KATEŘINA BARABÁŠOVÁ / HORROR VACUI
Apr
24
to May 5

KATEŘINA BARABÁŠOVÁ / HORROR VACUI

 

24. března 2013 od 18:00 - 5. května 2013 do 0:00 · Srdečně vás zveme na výstavu obrazů Kateřiny Barabášové HORROR VACUI, která bude zahájena vernisáží v neděli 24. března od 18 hodin. Výstava potrvá do 5. května 2013.

KATEŘINA BARABÁŠOVÁ / HORROR VACUI

 

Strachem z prázdna či prázdnoty trpěli lidé od pravěku. Dokladem toho jsou jeskynní malby. Mezi 9.-8. stol. př n. l. se horror vacui projevuje především v geometrickém stylu starověké řecké keramiky a od 7. století se tato forma objevuje kupříkladu v islámském umění. I renesanční rytec Jean Duvet zaplňoval grafickou plochu děl nesčetnými bohatými detaily a dalšími prvky. 

Strach z ,,prázdné plochy" jsem si uvědomila i ve svých obrazech. Tento moment vyplynul naprosto přirozeně z procesu práce, který se stával svobodnějším. Strach z omezeného množství znaků a současně vyprázdnění malířské plochy v obraze je ryze podvědomým a nekontrolovatelným prvkem. Vytváření obrazového příběhu přímo na ploše plátna a vrstvení znaků přes sebe nemá nahodilý charakter, nýbrž jasně vykonstruovaný logický řád. Přiznaný strach z minimalistického výrazu, ať už techniky či formy, ústí v danou podobu maleb. 

Obrazy jsou osobními deníky, v nichž kontinuálně mapuji určité fáze. Jsou kontemplací o lidských vztazích, o nesplněných přáních, o prosbách a vzpomínkách, v neposlední řadě i o smrti. Horror vacui, pomyslné zaplňování prostoru v obraze, chápu jako prostředek, díky kterému vzniká příběh. Samotná definice je současně i interpretací strachu ze zániku a prázdnoty, která se stále více stává aktuálním tématem mé práce. 

View Event →
MICHAL PUSTĚJOVSKÝ / CLOUDS AND PIXELS
Feb
17
to Mar 23

MICHAL PUSTĚJOVSKÝ / CLOUDS AND PIXELS

 

17. února 2013 - 23. března 2013 · Srdečně vás zveme na výstavu CLOUDS AND PIXELS umělce Michala Pustějovského, kterou můžete shlédnout v Cafe Decada od 17. února do 24. března 2013. Výstava bude zahájena vernisáží, která proběhne v úterý 19. února od 18 hodin.

MICHAL PUSTĚJOVSKÝ / CLOUDS AND PIXELS

 

Spojení mraků a pixelů je zdánlivě protichůdné. U mraku nemůžeme přesně říct kde začíná a kde končí a pokud se k němu přiblížíme, hranice jsou ještě neznatelnější. Pixel jako přesně definovaný bod vytváří jasné hranice, můžeme s jistotou tvrdit, že je právě na svém místě. Toto snoubení dvou světů, analogového a digitálního, krystalizuje v tvorbě Michala Pustějovského již značnou dobu. A to v instalacích či digitálních projekcích.


 

V případě výstavy Clouds and pixels autor zavítal do oblasti analogové fotografie, která představuje zlom ve vnímání obrazů. Jestliže je fotografie odrazem skutečnosti a zachycením neustále plynoucího času, čím je potom fotografie plynoucí virtuální reality s předem neznámými proměnnými. Je skutečnější otisk naší známé reality nebo reality virtuální? Na tuto otázku neexistuje odpověď pokud se ptáme ze středu systému. Pro správnou odpověď se musíme vydat mezi mraky, ať už virtuální nebo skutečné.
 

MICHAL PUSTĚJOVSKÝ


 

Již šestým rokem navštěvuje studio Nových médíí profesora Markuse Huemera na Akademii výtvarných umění v Praze. Ve své práci se zabývá převážně vztahem mezi digitálním a analogovým světem. Kombinacemi starých médií s novými, mediální archeologií a historií se snaží propracovat se skrze současné technologie k elementárním principům člověka. Jeho instalace jsou charakteristické používáním minimálních technických prostředků a tím pádem minimalizování tzv. černých skříněk (black box). Pro generování obrazu většinou používá jednoduché mikročipy. Výstupem je široké spektrum médií jakými jsou např. analogová fotografie, malba, socha ale i interaktivní instalace, které mají většinou jeden společný princip, kterým je náhodav různých formách.

View Event →
DENISA BELZOVÁ A IGOR GRIMMICH / ZA STÍNEM
Jan
7
to Feb 17

DENISA BELZOVÁ A IGOR GRIMMICH / ZA STÍNEM

 

7. ledna 2013 od 18:00 - 17. února 2013 do 0:00 · Srdečně Vás zveme na výstavu obrazů dvou autorů, kterou spojuje téma syrových městských pohledů. Město je přirozenou krajinou člověka toužícího po svém přirozeném původním prostředí - přírodě. Zdánlivý kontrast krajiny - strom či větrná elektrárna. Větrná elektrárna v mlžné šedi je napájena paprskem světla a strom svítí neonem. Igor přechází z městské periferie a jejích stínů do lesuplných tajů...Denisa zůstává. Výstavu zahájí vernisáž v pondělí 7. ledna od 18 hodin; potrvá do 17. února 2013.

Denisa Belzová

 

  • absolventka a doktorandka Fakulty Výtvarných Umění v Brně  •  

Ve své tvorbě se několik let věnuji tématu periferní a industriální krajiny. Vycházím z kořenů svého dětství, z atmosféry sídliště na kterém jsem vyrůstala v 80. letech. 

Průmyslová architektura je dnes bezesporu aktuální tematikou - vzhledem k masovému odstraňování průmyslových památek, aktivitám a diskuzím o jejich záchraně a způsobech recyklace. Industriální krajina je pro malíře prožitkem civilizačních stop a krajiny. Továrna nese ducha doby svého vzniku. Výstavba architektury odráží dobovou náladu, sčítá minulost i přítomnost. 

Přistupuji k městské krajině jako k metafyzické duchovní zkušenosti, vycházejíc z klasické romantické malby. Výjev se stává místem kontemplace, přičemž světlo je hlavní postavou obrazového sdělení. Betonové sloupy vychází z archetypální antické architektury. Továrna tyčící se nad městem je chrámem civilizace, geometrickým tělesem vznášejícím se v pozastaveném metafyzickém prostoru - jako tichá, téměř abstraktní hmota. Připomíná bývalý komunistický režim. Je zrůdná i krásná, je ničivá i působivě impozantní. Zdánlivě všední šedivost města se proměňuje v romantickou poezii. 
 

Igor Grimmich

 

  • absolvent Akademie výtvarých umění  •  

Jen tak pomalu plynu. Občas se přede mnou vynoří něco, co jsem ještě neviděl. Naopak někdy se já vynořím tam, kde už jsem byl stokrát, ale jsem nějaký jiný. Někdy jsem naivní jindy zas velkorysý. Byl jsem i silný až zlobně groteskní a pak zase v chmuru až plačtivý. Nyní jsem trochu povšechnější a souhrnější. Do toho všeho jsem se vynořil v močále či lese, kde jsem předtím nic nehledal ani neviděl. Kdysi dávno jsem tam snad cosi měl, ale zapomněl jsem, co to bylo. Močál a les je barevný, šťavnatý, starý a cizí. Až se vynořím příště, budu zase trochu jiný. 

View Event →
MARCELA ŠTĚDROVÁ / LINORYTY
Nov
19
to Jan 6

MARCELA ŠTĚDROVÁ / LINORYTY

Srdečně Vás zveme na výstavu linorytů Marcely Štědrové. Jedná se otřetí výstavu z cyklu "UMĚLCI MEZI NÁMI", jehož úkolem je prezentovattvorbu lidí, kteří nevystudovaliumělecké školy, nezabývají se uměnímna profesionální úrovni, a přesto tvoří. Marcela Štědrová na výstavěprezentuje linoryty z let 2008 - 2012. Výstava potrvá do 6. ledna 2013. 

View Event →
TOMÁŠ HONZ / PLEIN AIR
Oct
7
to Nov 18

TOMÁŠ HONZ / PLEIN AIR

 

7. října 2012 od 19:00 - 18. listopadu 2012 do 0:00 · Srdečně Vás zveme na výstavu Tomáše Honze PLEIN AIR, která v prostorách Cafe Decada probíhá od 7. října do 18. listopadu 2012. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 11. října od 19 hodin.

TOMÁŠ HONZ / PLEIN AIR
Výraz Plein air pochází z francouzštiny a znamená "pod otevřenou oblohou". Běžně se jím označuje praktika malování venku, přímo podle předlohy. Tato technika, přestože v umění dlouhou dobu hrála důležitou roli, v naší zemi již téměř vymizela. Tomáš Honz to chce změnit a dokázat, že obraz namalovaný pod širým nebem je zásadní a nenahraditelnou zkušeností, jak pro umělce, tak pro diváka. Pravda je totiž ukrytá v přírodě. 
Tomáš Honz je mladý student AVU. Dva roky se vzdělával v aterliéru Grafika 1 Jiřího Lindovského, poslední rok pak strávil v ateliéru klasické malby Zdeňka Berana. Tam se také naplno začal věnovat malování. 
V minulosti byl Tomáš profesionálním ilustrátorem. Navzdory svému věku pracoval pro mnoho významných klientů ve videoherním a zvláště pak filmovém průmyslu. Časem mu však začala chybět svoboda nezávislého umělce. Proto se obrátil k tradiční malbě a otevřel se fascinujícímu světu kolem nás. Zajímají ho barvy, tvary, světlo – vše co příroda dokáže nabídnout. Snaží se navázat na odkaz velkých krajinářů 19. a 20. a zasadit ho do kontextu dnešní doby. Jeho portfolio se skládá jak z obrazů namalovaných čistě v plenéru, tak kompozic dokončených v ateliéru. 

View Event →
MARIANA JŮDOVÁ / BOTANIKA
Aug
31
to Oct 6

MARIANA JŮDOVÁ / BOTANIKA

 

31. srpna 2012 od 18:00 - 6. října 2012 do 0:00 · Srdečně Vás zveme na výstavu Mariany Jůdové BOTANIKA, která v prostorách Cafe Decada probíhá od 31. srpna do 7. října 2012. Výstava představuje průřez tvorbou umělkyně a absolventky pražské AVU za posledních 5 let.

MARIANA JŮDOVÁ / BOTANIKA


Botanika neboli rostlinopis je přírodní věda spadající do velkého okruhu věd biologických. Zkoumá tu část přírody, kterou označujeme termínem flóra, tedy rostliny a vše, co s nimi souvisí. 

Výstava Botanika v Cafe Decada představuje průřez tvorbou Mariany Jůdové za posledních 5 let, která se tématu rostlin dotýká. Nalezneme zde například z květů vystavěné industriální krajiny, nebo květinové zahrádky složené ze zbraní. 
Mariana Jůdová absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze. Její tvorba je inspirována nejrůznějšími symboly popkultury a novými technologiemi. Ve svých tištěných obrazech se zdánlivou lehkostí kombinuje různé hračky, nápisy, květiny, zbraně, planety atp. v estetických kombinacích, které teprve při druhém pohledu dešifrujeme. Ze zbraní je vytvořena designová zahrádka, z hraček lebka, z květin naopak zbraně a z virů dopravní značky. Jako by někdo uklízel internetový odpad a vytvářel z něj pořádkumilovný kaleidoskop. Mariana Jůdová vědomě pracuje s podprahovými účinky reklam a do bezproblémových líbivých nabídek vkládá hrůzná poselství. 

View Event →
MARIE VRÁNOVÁ / PŘEDZVĚST
Jun
28
to Aug 12

MARIE VRÁNOVÁ / PŘEDZVĚST

 Přijměte pozvání na vernisáž komorní výstavy Marie Vránové PŘEDZVĚST,která proběhne 28. června od 18 hodin za doprovodu dunivých zvukůbubnů Martina Plášila.Výstavu doplní oděv Ludmily Olejové, vytvořený k jednomu z obrazů.

View Event →
MARTIN KVĚT / SMÍŠENÉ POCITY
May
13
to Jun 24

MARTIN KVĚT / SMÍŠENÉ POCITY

 

13. května 2012 od 16:00 - 24. června 2012 do 0:00 · Srdečně vás zveme na výstavu Martina Květa SMÍŠENÉ POCITY, kterou doprovodí POETICKÉ ÚTRŽKY, básně Ludmily Selingerové. Výstava bude zahájena vernisáží v neděli 13. května od 16 hodin a potrvá do 24. června 2012.

MARTIN KVĚT / POETICKÉ


Martin Květ se narodil v roce 1981 v Opavě. Od dětství se aktivně věnuje kresbě a malbě, nejvíce ho ovlivnil akademický malíř František Cundrla. Umělec se ve své tvorbě věnuje několika tématům; obrazům z cest, za nimiž procestoval stopem půlku Evropy, zobrazením atmosféry a nálad pražských hospod, aktům, jejichž pilováním se autor pravidelně zabývá na kurzu kreslení. Martin Květ žije a tvoří v Praze. 

Ludmila Selingerová se narodila v roce 1987 v Praze. Vyrostla v prostředí ovlivněném undergroundovou kulturou. Od raného věku se zabývá četbou a tvorbou poezie, nyní pracuje s dětmi a věnuje se kromě poezie i psaní pohádek. 

View Event →
LENKA ŠTĚDROVÁ / VÝSTAVA OBRAZŮ A KOLÁŽÍ
Mar
25
to Apr 29

LENKA ŠTĚDROVÁ / VÝSTAVA OBRAZŮ A KOLÁŽÍ

 

25. března 2012 od 18:00 - 29. dubna 2012 do 23:00 · Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy obrazů a koláží mladé autorky Lenky Štědrové, která se koná 25. března 2012 od 18 hodin. Jako kulturní zpestření zahraje Marcela Štědrová na klarinet. Výstava potrvá do 29. dubna 2012.

LENKA ŠTĚDROVÁ / VÝSTAVA OBRAZŮ A KOLÁŽÍ

 

Umělkyně na výstavě představí zejména svou nejaktuálnější tvorbu, ve které se projevuje kombinace akrylových maleb a koláží. V dílech se objevují prvky street artu, graffity a „outsiders artu“. 

Souborem holčiček bez hlavy se výtvarnice pokouší vyjádřit pocity mladé generace, která se začíná stavět na vlastní nohy - křehkou hranici přechodu z dětství do dospělosti. Na tento cyklus navazuje souborem Snových strážců, kde naopak poukazuje na důležitou povahu lidské fantazie, která může sahat až nad hranice všech možností. Na výstavě je dále možné shlédnout sérii drobných koláží, inspirujících se hektickou stránkou nočního života a ukázky akrylových maleb na plátně inspirované popartem. 

Lenka Štědrová se narodila v roce 1988 v Kutné Hoře a dětství prožila na Sázavě. Vystudovala malbu na střední uměleckoprůmyslové školu v Praze na Žižkově a poté navázala bakalářským studiem Dějin umění na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Nyní žije v Praze a aktivně se věnuje výtvarné tvorbě. Ráda využívá techniku koláže, díky které může „pozměňovat realitu podle svých představ“.

View Event →
MATÚŠ STENKO / SWEET HOME
Feb
19
to Mar 24

MATÚŠ STENKO / SWEET HOME

Srdečně Vás zveme na výstavu mladého slovenského umělce Matúše Stenka. Výstavu obrazů s názvem SWEET HOME můžete navštívit od 19. února do 24. března 2012.

19. února 2012 - 24. března 2012 · Matúš Stenko - čerstvý absolvent katedry výtvarné výchovy a umění na Prešovské univerzitě – přibližuje výstavu v Cafe galerii Decada slovy: „Sweet home. Prebudenie v dospelosti. Domov a pozitívny pocit absentujúci v jeho vlastníkoch. Kódovaná retrospektíva a voľné pátranie po príčinách významu sladkosti domova. Pôdorys bytu je platformou a cieľovou oblasťou. Všetko len tam a o tom.“

 

View Event →
Nová značka netradiční módy BEAUX {bó} představí na výstavě participujících umělců první dvě kolekce
Aug
18
to Dec 31

Nová značka netradiční módy BEAUX {bó} představí na výstavě participujících umělců první dvě kolekce

 

18. srpna 2011 od 19:00 - 31. prosince 2011 · Vernisáž společné výstavy obrazů Jakuba Janovského a Lídy Smejkalové ve čtvrtek 18. srpna v cafe galerii Decada uvede nový módní label BEAUX {bó}, který propojí výtvarné umění se street wearem. Na vernisáži bude možné zakoupit produkty prvních dvou autorských kolekcí Kolo kolo mlýnský a Stavění vzdušných zámků s 10% slevou.

 

BEAUX {bó} přichází na český trh s nezávislou módní tvorbou s cílem nabourat vžité představy o „triku s potiskem“. Transformací výtvarných děl z pláten, grafik a zdí na oblečení kvalitních střihů a materiálů vznikají za aktivní účasti umělců ucelené autorské kolekce, každý měsíc nová.


 

Kolekce Jakuba a Lídy se vzájemně obsahově doplňují, to samé slibuje také společná výstava. Lída ve svých dílech upřednostňuje barevně líbivou estetiku, idealismus a fantasii před nelítostnou realitou, emoce zde ilustrují ženské postavy, vzory a detaily oděvu. Jakubovy impulzivní kresby naproti tomu odrážejí skutečnosti které proběhly, vlastní vzpomínky a zkušenosti jsou transformované do pochmurné skutečnosti, se kterými ale není nemožné se ztotožnit.


 

Ze zdi na triko

 

Jedním z použitých motivů pro Jakubovu kolekci se stala nástěnná kresba, která vznikla při příležitosti výstavy Ontogenie v tovární hale brněnské Zbrojovky na podzim roku 2010. Námětem kresby je panenka (bezděčně pojmenovaná Cher - ironie k populární zpěvačce), která tu zastupuje určitou lidskou krutost co v sobě hlavně malé děti mají ve vztahu k předmětům a často i živým bytostem (viz. medvídek). Přenosem na triko neztratil motiv na své autenticitě - i díky sítotiskové metodě, která umožňuje přenést na textil i nejjemnější detaily kresby.

View Event →
V PASTI SLASTI / TEREZA STRNAD
Jun
20
to Aug 14

V PASTI SLASTI / TEREZA STRNAD

 

20. června 2011 - 14. srpna 2011 · Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy V PASTI SLASTI Terezy Strnad, která se uskuteční v pondělí 20. června od 18 hodin v cafe galerii Decada.

Tereza Strnad / V PASTI SLASTI


V PASTI SLASTI je volný cyklus obrazů na téma hledání rovnováhy mezi dáváním a přijímáním člověka ve vztahu k druhému, v patnertství, vůči společnosti i planetě. O odolávání a podléhání svodů a lákedel. Většina obrazů vznikla v posledním roce. Je to první samostatná výstava.
Tereza Strnad (*1978) studovala v letech 1999 - 2006 Akademii výtvarných umění v Praze, v ateliéru prof. J. Sopka. 
společné výstavy: 
2004 - XXL Louny -Studenti prof. Sopka
2005 - galerie Jána Šmoka - Jihlava - Studenti AVU
2006 - Alšova jihočeská galerie - České Budějovice - Mal.škola J Sopka
- Veletržní palác -Praha -Diplomanti AVU
- Městské muzeum v Poličce - Umělecký salón
2007 - Veletržní palác - Praha - AVU 18

View Event →
Petr Závorka / Cityplankton
Apr
27
to May 29

Petr Závorka / Cityplankton

 

27. dubna 2011 od 18:00 - 29. května 2011 · Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Cityplankton umělce Petra Závorky ve středu 27. dubna od 18 hodin. Výstava potrvá do 29. května 2011. Otevírací doba galerie je ve všední den od 8:00 do 22:00, o víkendu a svátcích od 16:00 do 22:00.

View Event →
Andreas Gold / Autorská výstava
Mar
21
to Apr 24

Andreas Gold / Autorská výstava

 

21. března 2011 od 17:00 - 24. dubna 2011 · Srdečně vás zveme na vernisáž autorské výstavy mladého umělce Andrease Golda v pondělí 21. března od 17 hodin. Výstava potrvá do 24. dubna 2011. Otevírací doba galerie je ve všední den od 8:00 do 22:00, o víkendu a svátcích od 16:00 do 22:00.

Andreas Gold / Autorská výstava

 

Andreas - writer, umělec a grafik – je autorem projektu Single Shop, který vznikl v roce 2009. Jeho základním konceptem je vytvořit skupinu umělců, kteří budou prezentovat svá díla na www.singleshop.cz a skrze e-shop je prodávat. „Žádné regály plné stejných nudných produktů klonovaných v továrnách, tohle nemáme!“ Proklamuje Andreas. 

Andreas se narodil v roce 1992 ve Vsetíně, devět let žil ve Zlíně a nyní působí v Praze. Rok studoval polygrafii na Vyšší odborné škole grafické a Střední průmyslové škole grafické Hellichova, poté tři roky propagačního výtvarnictví na Střední škole reklamní tvorby Michael. 

Spolupracoval na projektech Ecko UNLTD., Synot dětem, Logoprint, rockportal.cz, radio Zlin, lékárna salvia, parfumerie katrin, liveboard, hip-hop shop gangstagroup, top optik Grůzová, FinAll EU, Samohýl Auto. navonse.cz, navonsa.sk, Radioservis. 

View Event →
Ondřej Klíma / Stopy vedou
Feb
13
to Mar 20

Ondřej Klíma / Stopy vedou

 

13. února 2011 od 18:00 - 20. března 2011 · Srdečně Vás zveme na výstavu Ondřeje Klímy v Cafe Galerii Decada. Výstava bude probíhat od 13.2.2011 do 20.3.2011. Otevírací doba galerie je ve všední den od 8:00 do 22:00, o víkendu a svátcích od 16:00 do 22:00.

Ondřej Klíma / Stopy vedou

 

Francisco Scaramanga je známý jako „muž se zlatou zbraní“, protože své oběti střílí kulkami ze zlata. James Bond obdrží zprávu, kterou snad poslal sám Scaramanga a která 007 označuje za jeho další cíl. M se proto rozhodne uvolnit Bonda ze služby, dokud nebezpečí nepomine. 007 se přesto rozhodne Scaramangu vypátrat. Stopy vedou do Bejrútu a Macaa. Bondovou pomocnicí je tentokrát agentka Mary Goodnightová. 

Název výstavy je mnohoznačný stejně jako "koruna". Snaží se diváka podnítit k představivosti. Nepracuji se slovem,ale s obrazem. Fotografie nemusí být předem popsány o čem k nám hovoří. Někdy jsou jen pouhou tichou stopou věcí minulých. Fotografií zabíjíme svět kolem nás - už nikdy nebude stejný. Bude jen lépe zapamatovatelným zastaveným časem. 
ROZHOVOR S AUTOREM

View Event →
Monika Schillingová / Pomíjivost
Jan
10
to Feb 12

Monika Schillingová / Pomíjivost

10. ledna 2011 od 19:00 - 12. února 2011 · Srdečně zveme na výstavu Moniky Schillingové v Cafe Galerii Decada. Výstava Pomíjivost je ukázkou amatérské tvorby Moniky Schillingové od roku 1999 - 2010 a svým způsobem uzavřením a novým začátkem určitého období.

Monika Schillingová / POMÍJIVOST

Jsou zde zastoupeny jak jedny z prvních sololitů, kterým se po křídě a papíru začala věnovat, tak také poslední plátna. U nichž jsou základním "materiálem" skleněné korále skryté pod nánosy barvy. Jedná se o inspiraci z osobní zkušenosti ve sklářském průmyslu a fascinaci zpracováním skla jako hmoty do různých podob. To "skryté" je vůbec typickým projevem, které na první pohled málokdo objeví. Divák jako pozorovatel musí mít čas a trpělivost.Určující a jakýmsi vodítkem jsou názvy. Maluje protože musí. Maluje to co vidí a cítí. Inspirací je vše okolo, zpracováno a použito s vlastními pocity. Od sololitu, temper a laku postupem času a osobním vývojem došla k plátnu a akrylu, poslední dobou kombinovaným s jinými prvky. Při pohledu na různorodost stylů, by se mohlo zdát, že umělkyně stále hledá. Ale při bližším prozkoumání děl se ukáže plno opakujících se tahů a prvků zakamuflovaných do různých podob. Přijďte se přesvědčit sami a uvidíte.

View Event →
Jan Wolfchen Vlček / SCHNEETEPPICH
Nov
16
to Jan 9

Jan Wolfchen Vlček / SCHNEETEPPICH

16. listopadu 2010 od 19:00 - 9. ledna 2011 · Srdečně zveme na výstavu Jana Wolfchen Vlčka v Cafe Galerii Decada.

Jan Wolfchen Vlček / SCHNEETEPPICH

Jan Vlček absolvoval v roce 2005 na pražské Akademii výtvarných umění školu intermediální tvorby Milana Knížáka. Vizuální umělec a občasný padagog. Malíř a performer. Miluje historii a krajinu. Střídá nejrůznější techniky od oleje po střelný prach či asfalt. Žije v Plzni a v Praze. Je zastoupen ve sbírkách Národní galerie vPraze. V současné době je rezidentem Trafačky. 

View Event →